SYLWETKA V (JABŁKO)
Sylwetka charakteryzuje się szerszymi ramionami w stosunku do bioder i chcąc zrównoważyć proporcje, powinniśmy uważać na takie kroje jak sukienki, które budują objętość na wysokości ramion. Unikajcie bardzo wzorzystych materiałów, żabotów i bardzo wąsko rozstawionych ramiączek, które znajdują się przy szyi. Idealnymi krojami będą sukienki trapezowe, oraz sukienki rozkloszowane, odcinane na wysokości talii. Takie, które na dole zbudują nam objętość.
Dzięki temu proporcje – szerszych ramion – zostaną zrównoważone. Sprawdzą się również sukienki na szerzej rozstawionych ramiączkach, czy z rękawkiem. Dół sukienki możemy być z falbanami, aby zbudować objętość.

SYLWETKA A (GRUSZKA)
W tym typie sylwetki wszystkie zabiegi stosowane powinny być zupełną odwrotnością do sylwetki V, ponieważ tutaj proporcje są odwrócone. Aby zbudować objętość na wysokości ramion, możecie stawiać na sukienki z poduszkami, pagonami, falbankami, żabotami. Wówczas dół sukienki pozostaje bardziej dopasowany. Dla tych dziewczyn, które wolą zamaskować biodra, powinny postawić na luźniejsze kroje, sukienki trapezowe czy rozkloszowane. Pamiętajcie tylko, że sukienki rozkloszowane powinny być uszyte z bardziej sztywnego materiału, nie opływowego i lejącego, bo osiągniemy odwrotny efekt.

SYLWETKA H

Sylwetka, którą cechuje brak, albo bardzo małe wcięcie w talii. Wówczas musimy zbudować proporcje i wcięcie w talii. Ten typ sylwetki powinien postawić na sukienki, które posiadają odcięcia na wysokości talii. Zbuduje to optyczne złudzenie, że wcięcie w talii jest. Dobrze się sprawdzi połączenie dwóch różnych materiałów, kolorów, faktur właśnie na wysokości tali. Wtedy spowoduje to, że wcięcie w talii będzie bardziej widoczne. A jeżeli stawiamy na jeden kolor czy fakturę wówczas wybierajmy sukienki, które mają rękaw do łokcia bądź ¾, które posiadają na wysokości talii kieszenie czy zamki.

SYLWETKA O

Sylwetkę O posiadają osoby, które mają brzuszek bądź wystające fałdki. Mogę one nosić jak najbardziej dopasowane kroje, tylko powinny zwrócić uwagę, aby były to materiały wielokolorowe, w kwiaty, wzorzyste. Wskazana będzie również bielizna modelująca. Inna opcją będzie postawienie na luźniejsze fasony czy kroje np. oversize.

SYLWETKA X

Dziewczyny posiadające ten rodzaj sylwetki mogą nosić praktycznie wszystko :)