Sukienka na chrzciny

Chrzest jest szczególnym momentem w życiu rodziców, dzieci i gości, którzy obserwują ceremonię.

Pierwszą rzeczą, o której trzeba pamiętać, gdy zastanawiasz się, co założyć na chrzciny, jest to, że chrzty są wydarzeniami oficjalnymi: są czyjąś specjalną okazją i chociaż większość z nich nie ma "oficjalnego" stroju, powinny one nadal być traktowanym jako taki.

Pomimo, że nie ma ograniczeń w doborze kolorów, istnieją ograniczenia co do ubrań, które można nosić. Oznacza to, że nie powinno się nosić dżinsów, dresów, czy legginsów. Unikaj sukienek z odkrytymi ramionami i wyciętych dekoltów. Jeśli wybierzesz sukienkę lub spódnicę, upewnij się, że sięgają poniżej kolan.

Jest to szczęśliwa okazja, możesz nosić jasne kolory i ciekawe wzory. Najczęściej wybieranymi kolorami są jasne, pastelowe odcienie, takie jak beże, pudrowe róże, błękity, czy cytrynowowe. Wzory kwiatowe, są również doskonałym wyborem.

Zrezygnujcie z czarnych sukienek, ponieważ kojarzą się bardziej ze smutną uroczystością, a nie z radosnym świętem. Dopuszczalne są za to granaty, szarości czy brązy.

Idealne okażą się sukienki koktajlowe, czyli takie o półformalnym kroju i o długości do kolan lub tuż nad nimi, w żywych, pastelowych kolorach. Wybierz taki fason sukienki, który podkreśli atuty twojej sylwetki i będzie maskował mankamenty. Może być to krój prosty, lekko rozkloszowany, czy trapezowy. Sukienka może być urozmaicona delikatnymi dodatkami, takimi jak plisy czy kokarda.

Pamiętajcie o doborze odpowiednich dodatków.